W jakim celu zakłada się okulary na rower?

rowery Giant

Okulary rowerowe są w ostatnim czasie naprawdę popularne. Kolarze noszą je tak naprawdę bez względu na to, jaka pogoda panuje na zewnątrz. W jakim celu zakłada się te okulary i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Do czego służą okulary kolarskie?

Okulary na rower mają za zadanie chronić oczy w czasie jazdy. Wbrew pozorom, rower potrafi osiągać naprawdę duże prędkości, dlatego też konieczne jest tutaj zadbanie o właściwą ochronę oczu przed wiatrem, deszczem czy drobnymi zanieczyszczeniami. Obecnie w sklepach można zakupić wiele rodzajów okularów rowerowych. Najbardziej popularne to okulary przeciwsłoneczne, które idealnie sprawdzają się latem, gdyż chronią oczy przed oślepieniem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Podczas zakupu takich okularów warto zwracać uwagę na filtr, który powinien mieć wartość co najmniej UV 400. Przydatne są również okulary polaryzacyjne, które przede wszystkim sprawiają, że światło się nie odbija, a oczy mogą odpocząć. Fotochromowe okulary na rower również są naprawdę przydatnym gadżetem, gdyż automatycznie przyciemniają się, gdy pada na nie promieniowanie słoneczne. Warto wspomnieć tutaj o tym, że jest to chyba jeden z najdroższych rodzajów okularów na rower.

Okulary na rower

Obecnie dobre okulary na rower można zakupić w salonach rowerowych, ale także na wielu stronach z takimi artykułami. Warto w tym przypadku zwracać uwagę na jakość wykonania i firmę, gdyż może się okazać, że tanie zamienniki nie będą dobrze sprawdzać się w czasie jazdy. Czasami lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w droższy sprzęt.