Jak wybierać kije nordic walking?

Podstawowym elementem wyposażenia potrzebnym do uprawiania nordic walkingu są kijki. To one odróżniają tą aktywność od zwykłego maszerowania, czy chodu sportowego. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie kijki nordic walking?

Cechy kijów nordic walking

Budowa kijków nie należy do najbardziej skomplikowanych, posiadają one jednak kilka elementów poprawiających wygodę w czasie ich użytkowania. Pierwszym z nich są wygodne chwyty wyposażone w dodatkowy pasek, lub czasem rękawiczkę pomagającą w utrzymywaniu kija w ręce. Istotnym elementem są także zakończenia kijków nordic walking, które przy zastosowaniu dobrych materiałów, lub przy odpowiedniej konstrukcji pozwalają na tłumienie powstających podczas marszu drgań.

Dominujący materiał w konstrukcji kija wpływa istotnie na jego masę. Przydatne są także zdejmowane gumowe końcówki, które zakłada się w czasie użytkowania kijów na twardej nawierzchni. Poprawiają one ich przyczepność i wrażenia z chodzenia eliminując nieprzyjemne dźwięki stukania.

Rozmiar – długość kijków

Niektóre modele kijów nordic walking posiadają regulację długości, te które jej nie posiadają należy natomiast odpowiednio dobrać pod tym względem w trakcie zakupu. Odpowiednia długość kija powinna pozwalać na otrzymanie kąta prostego w zgiętym łokciu podczas ustawienia ich pionowo przed sobą. W kwestii rozmiaru wybierając kije z dołączonymi do chwytów rękawiczkami należy zwrócić uwagę także na nie, tak by nie były zbyt ciasne dla dłoni.

Kije nordic walking dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-Nordic-Walking-211.html