Jakie są zalety dobrych rowerów miejskich?

Dobre rowery miejskie

Rowery miejskie są przede wszystkim stylowe i eleganckie, kojarzą się z przejażdżkami po słonecznym Rzymie lub Barcelonie z koszem wypchanym smakołykami, ale wygląd to nie jest ich jedyną zaletą.

Wygoda

Ten typ rowerów jest przemyślany w taki sposób, by był jak najbardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu. Gwarantuje najwygodniejszą postawę na rowerze, czyli wyprostowaną sylwetkę. Dzięki wysoko ustawionej szerokiej kierownicy użytkownik nie musi się pochylać do kierownicy, jak przy sportowej jeździe, a rower jest mniej chwiejny.

Uniwersalność

Drugą niewątpliwą zaletą dobrych rowerów miejskich jest ich przystosowanie do różnorodnych warunków jazdy. Dzięki szerokim oponom i dużym kołom bez problemu poradzą sobie z krawężnikami, nierównymi chodnikami czy dziurami w jezdni dodatkowo amortyzując rowerzystę, który nie musi nieustannie przejmować się, czy nie wykrzywił koła lub czy nie pękła mu opona.

Dobre rowery miejskie

Na co dzień

Wybierając rower do codziennego użytku należy jak najbardziej dostosować jego parametry do swojego sposobu życia. Jeżeli ktoś chce dojeżdżać nim codziennie do pracy, to warto pomyśleć o tym, żeby nie musieć nosić specjalnego stroju rowerowego. Rowery miejskie (https://www.dobrerowery.pl/rowery-miejskie) mają kryty łańcuch i błotniki, więc nie istnieje ryzyko, że wkręci się nam płaszcz, szerokie spodnie lub spódnica. Wsiadając na rower nie trzeba się więc dodatkowo zastanawiać, czy nie ulegnie się wypadkowi przez strój lub czy nie zniszczy się ubrania. Dodatkowym atutem jest możliwość zamocowania na kierownicy kosza, w którym można przewozić wszystkie niezbędne rzeczy bez konieczności zaopatrywania się w plecak.