Dodatkowe wyposażenie kurtki narciarskiej

Każdy narciarz wie, że kurtki narciarskie to szczególny rodzaj wyposażenia potrzebny do tego sportu. Oprócz jednak tego, że taka kurtka powinna być uszyta z odpowiedniego materiału, a także powinna być wyposażona w odpowiednie wypełnienie, warto również zwrócić uwagę na to, aby była wyposażona w kilka dodatkowych, bardzo przydatnych elementów wyposażenia. O czym konkretnie mowa?

Miejsca do przechowywania rzeczy

Nie da się ukryć, że jednym z największych problemów, z którym musi się mierzyć przeciętny narciarz, to miejsca w kurtce służące do przechowywania rzeczy. Jeżdżąc na nartach, trzeba bowiem szczególnie mocno uważać np. na portfel czy też na telefon, aby ich nie zgubić w śniegu.

Z drugiej strony muszą one być zawsze pod ręką, aby można je było szybko i wygodnie wyjąć. Bardzo mocno pomagają w tym dobrze rozmieszczone i zaprojektowane kieszenie. Co również ważne, muszą one być wyposażone w skuteczne i bezpieczne zapięcie.

Wyposażenie wpływające na komfort

Oczywiście kieszenie to nie jedyna rzecz, która powinna się znaleźć w takiej kurtce. Inną jest tzw. kołnierz przeciwśniegowy. Jest to dodatkowa warstwa materiału, która umieszczana jest na szyi i która zabezpiecza ciało przed dostawaniem się do środka kurtki zimnego śniegu, który oczywiście w ciągu kilku chwil by się roztopił.

Podobne rozwiązanie stosuje się także przy rękawach, aby śnieg nie dostawał się także od tej strony pod kurtkę.
Innego typu istotnym elementem, w który powinna być wyposażona każda kurtka narciarska, jest wentylacja, która najczęściej umieszczona jest pod pachami i która zapewnia stały dopływ powietrza.