Co powinien mieć dobry rower miejski?

koła do roweru

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów rowerów, wśród których są zarówno tańsze, jak i droższe modele. Zapaleni rowerzyści wybierają sprzęt z najwyższej półki, w tym uniwersalne konstrukcje. Jednak wiele osób chce po prostu kupić pojazd, który będzie wykorzystywać na krótszych dystansach lub do przejażdżek po okolicy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się rower miejski. Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Rower miejski – czym jest i co powinien mieć?

Rower miejski to specjalny rodzaj roweru, który został zaprojektowany z myślą o poruszaniu się w mieście. Ma on być przede wszystkim wygodny oraz relatywnie tani. Większość pojazdów zaliczanych do tej kategorii jest lekka i ma za zadanie poruszać się na krótkich dystansach. Rowery miejskie często mają jedynie trzy biegi, choć są też takie, które są siedmiobiegowe lub w ogóle pozbawione przerzutek. Popularnym rodzajem są tzw. holenderki, o charakterystycznym kształcie. Podczas jazdy na nich kręgosłup jest wyprostowany, dzięki czemu są one bardzo wygodne na krótkie dystanse. Większość modeli rowerów miejskich ma też pojemne kosze, umożliwiające przewożenie zakupów czy niewielkich paczek.

rower miejski oparty o ogrodzenie

Jak kupić dobry rower miejski?

Dobry rower miejski powinien być przede wszystkim wygodny. Zwróć uwagę na to, jak ci się na nim siedzi i jedzie. Warto zadbać o to, by pojazd był możliwie lekki. Liczbę przerzutek dobierz w zależności od swoich preferencji. Obecnie bardzo popularne są rowery miejskie z trzema biegami – są uniwersalne i proste w obsłudze. Jeśli zależy ci właśnie na prostocie, wybierz holenderkę. To sprawdzona konstrukcja, używana na co dzień przez setki tysięcy Holendrów dojeżdżających w ten sposób do pracy czy szkoły. Pamiętaj też o wyglądzie roweru miejskiego. W sprzedaży pod linkiem https://www.greenbike.pl/rowery-miejskie-c-12.html znajdziesz modele w różnym kolorze, niektóre mają specjalne wzory czy ozdoby. Dobierz je zgodnie ze swoim gustem, ale przede wszystkim zwróć uwagę na komfort jazdy. W końcu rower miejski powinien być przede wszystkim funkcjonalny!