Lampka rowerowa USB w połączeniu z powerbankiem

oświetlenie rowerowe USB

Zainstalowanie w lampkach rowerowych złącza USB otwarło przed ich użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Odtąd ładowanie znajdującego się wewnątrz lampki akumulatora stało się bardziej praktyczne. Dostęp do złącza USB sprawił, że podładowanie tego skądinąd ważnego akcesorium stało się możliwe m.in. z laptopa, komputera, a także banku energii.

Nierozłączny duet

Klasyczny powerbank to urządzenie, które mimo niewielkich rozmiarów może nawet kilkukrotnie naładować rowerową lampkę USB. Co więcej, dzięki zastosowaniu złącz micro USB lub USB-C, proces ten odbywa się dużo szybciej. Wraz z lampką rowerową można w ten sposób podładować smartfon i wiele innych, multimedialnych gadżetów, które następnie będą wykorzystywane w trakcie długich, rowerowych wojaży. Co więcej, powerbank można łatwo przymocować do rowerowej ramy za pomocą funkcjonalnych, chroniących przed deszczem akcesoriów.

Dużo energii = dużo możliwości

oświetlenie rowerowe USB

Funkcjonalne oświetlenie rowerowe USB mogą – po podłączeniu banku energii – świecić nawet przez 2 – 3 noce i to bez konieczności ładowania ogniwa. Naturalnie na rynku można znaleźć również i takie magazyny energii, które zmieszczą w sobie kilkadziesiąt Ah, ale są to zwykle urządzenia dosyć ciężkie, przeznaczone głównie do pracy w biurze (np. do ładowania laptopów). Warto więc zaopatrzyć się w nieco lżejszy, a jednocześnie bardziej funkcjonalny model. Nie dość, że jazda z nim będzie dużo przyjemniejsza, to jeszcze czas ładowania urządzenia w domu znacznie się skróci, co pozwoli zwiększyć częstotliwość rowerowych wypadów.

Podsumowując, oświetlenie rowerowe USB mogą świecić maksymalnie przez kilka godzin. Po podłączeniu banku energii, czas ten może się wydłużyć nawet do kilkudziesięciu godzin. Jest to wymarzona informacja dla tych osób, które lubią długie, rowerowe podróże i których nie odstraszają trudne warunki na drodze. Wiele ciekawych modeli przystosowanych do różnego rodzaju wypraw rowerowych można znaleźć na stronie erowery.pl.