Spektrum atrakcyjnych rowerów typu mtb

siodełko żelowe

Rowery mtb są przeznaczone do jazdy w trudnym terenie i do pokonywania szlaków terenowych. Mają mocne ramy, grube opony i są zbudowane tak, aby wytrzymać wiele nadużyć. Pierwsze rowery górskie zostały opracowane na początku lat 70., ale nie stały się popularne aż do lat 90. XX wieku.

Bogata oferta rowerów typu mtb

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rowerów górskich. Niektóre z nich to rowery górskie przełajowe, rowery górskie zjazdowe, rowery górskie freeride i rowery górskie enduro. Rowery górskie mtb są trwalsze niż rowery szosowe i mogą być używane w różnym terenie. Ramy rowerów górskich są zazwyczaj wykonane ze stopów aluminium, tytanu lub stali. Rowery mtb zazwyczaj wykorzystują zawieszenie na przednim widelcu i tylnym kole, aby zmaksymalizować komfort i kontrolę w trudnym terenie. Rower górski to rodzaj roweru, który jest przeznaczony do radzenia sobie w trudnym terenie różnorakiego sortu. Rower mtb był pierwotnie ciężką stalową ramą ze sztywnym widelcem, grubymi oponami i hamulcami bębnowymi. Rowery górskie świetnie nadają się do jazdy po górskich szlakach i drogach gruntowych. Posiadają system zawieszenia i wytrzymałą ramę.

rower mtb
https://www.greenbike.pl/rowery-gorskie-c-13.html

Styl i funkcjonalność rowerów mtb

Rowery górskie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudny teren, na którym jeżdżą. Są zbudowane z mocnej i wytrzymałej ramy, mają duże opony z guzkami, które zapewniają przyczepność i mają bardziej wyprostowaną pozycję ciała od tak zwanych kolarzówek. Szerokie, niskociśnieniowe opony do jazdy po drogach gruntowych oraz solidne ramy i systemy zawieszenia do pokonywania stromych wzgórz są bardzo pomocne w radzeniu sobie z wyzwaniami terenowymi. Obecnie są najpopularniejszym typem rowerów na świecie, a ponad jedna trzecia wszystkich sprzedawanych rowerów to rowery górskie. Rowery mtb są przeznaczone do jazdy po ziemi, żwirze, piasku i śniegu, co stwarza wiele możliwości.