Kiedy warto wymienić deck do hulajnogi?

deck do hulajnogi

Na przestrzeni ostatnich lat jazda na hulajnodze została bardzo spopularyzowana. Można to zaobserwować, chociażby w miastach, gdzie obok rowerów, to hulajnoga stanowi drugi rodzaj pojazdów, które można wypożyczyć. W dużej mierze wynika to także z wprowadzenia na rynek modeli elektrycznych, które bardzo ułatwiają przemieszczanie się w dużych aglomeracjach miejskich. Drugim miejscem, gdzie widać spore zainteresowanie hulajnogami, są skateparki, na którym coraz więcej osób jeździ wyczynowo na hulajnogach.

Deck do hulajnogi – kiedy wymienić?

Deck do hulajnogi z tego sklepu to nic innego jak jego blat. Jest to element, na którym stoi się w trakcie jazdy. W przypadku hulajnóg wyczynowych dostępne są ich różne rozmiary. Przede wszystkim wyboru decku dokonuje się pod kątem wzrostu, a tym samym wielkości stóp. W przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą wyczynową lub chcą sprezentować tego rodzaju hulajnogę dzieciom, mogą zapoznać się, chociażby z tabelą proponowanych rozmiarów, co ułatwi wybór odpowiedniego blatu. 

Samej wymiany można dokonać w momencie, gdy dana osoba stwierdzi, że wielkość blatu jest nieadekwatna do wielkości stóp. Najczęściej dotyczy to młodszych osób, które przez pewien czas jeździły na określonej wielkości blacie, natomiast z czasem, gdy ich wzrost uległ zmianie, blat stał się wąski.

Parametry dotyczące wielkości blatu do hulajnogi

W przypadku decków do hulajnogi podaje się dwie wielkości: szerokość oraz długość blatu. Najczęściej są to wartości wyrażone w calach, jednak w wielu sklepach dostępne są także dodatkowe informacje, związane z rozmiarem, wyrażone w centymetrach. Tak samo szerokość blatu, jak również jego długość wpływają na komfort jazdy, w szczególności, jeśli chodzi o jazdę wyczynową. Wielkość blatu przekłada się na możliwość wykonywania poszczególnych ewolucji.