Rękawiczki na rower – jakie wybrać?

rękawiczki damskie na rower

Posiadanie odpowiedniego wyposażenia bardzo przydaje się podczas jazdy rowerem. Niezależnie od tego, czy jesteśmy profesjonalnymi kolarzami czy też może jeździmy rekreacyjnie, warto zaopatrzyć się w rękawiczki na rower, które chronią dłonie podczas upadku oraz zapewniają komfort podczas jazdy, wchłaniając pot i zapewniając lepszy uchwyt. Ponadto, chronią one dłonie przed chłodem podczas bardziej mroźnych dni. Jakie rodzaje rękawiczek możemy wyróżnić oraz czym różnią się rękawiczki damskie od tych przeznaczonych dla mężczyzn? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Podstawowe rodzaje rękawiczek na rower

W sklepach sportowych można znaleźć trzy głównie rodzaje rękawiczek: krótkie, długie oraz zimowe. Poszczególne rodzaje rękawiczek różnią się od siebie w pewnym stopniu, jednak ich zastosowanie zawsze jest takie samo – zapewniają ochronę oraz komfort podczas jazdy.
Jeśli chodzi o rękawiczki krótkie, najczęściej stosuje się je podczas jazdy w bardzo ciepłe dni. Mają one odsłonięte palce, co sprawia, że dłoń nieco mniej się poci. Zapewniają one dobre wyczucie kierownicy, pewny chwyt oraz ochronę dłoni podczas upadku.

Rękawiczki długie również znajdują zastosowanie głównie podczas cieplejszych pór roku. Różnią się one tym, że mają zasłonięte palce, co przydaje się podczas wiatru lub deszczu.

Rękawiczki zimowe z kolei bardzo przypominają rękawiczki długie, jednak różnią się tym, że są one nieco grubsze i posiadają ocieplenie. Zapewniają one komfort termiczny podczas jazdy rowerem w bardzo mroźne dni.

rękawiczki damskie na rower

Rękawiczki damskie na rower – czym się charakteryzują?

Tak naprawdę rękawiczki są bardzo uniwersalnym elementem wyposażenia, co oznacza, że nie ma większych różnic między rękawiczkami damskimi na rower, a tymi przeznaczonymi dla mężczyzn. Rękawiczki damskie różnią się przede wszystkim kolorystyką oraz rozmiarem (szczegóły tutaj). Występują one w takich samych wariantach i mają takie samo zastosowanie. W przypadku rękawiczek damskich bardzo często przeważają odcienie różu lub fioletu.