Kaski narciarskie POC Fornix – dlaczego warto?

Na rynku, znaleźć można obecnie szeroki wybór kasków, różnorodnych firm, o różnym kolorze, kształcie, czy też korzystających z nowoczesnych technologii. Wszystko to po to, aby stały się one lepiej dopasowane do kształtu głowy, wygodniejsze i zapewniły najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. W poniższym artykule, postaramy się opisać jeden z najbardziej popularnych modeli, czyli POC kask fornix. 

POC – co to za przedsiębiorstwo? 

Jeśli jak dotąd, nie było nam dane usłyszeć o firmie POC, to warto zauważyć, iż jest to producent ze Szwecji, który we własnej działalności skupia się przede wszystkim na produkowaniu wysokiej jakości ochronnych akcesoriów w różnorodnych dziedzinach sportowych (kolarstwo, narciarstwo).

Chociażby kaski narciarskie POC, są bardzo chętnie wykorzystywane przez zawodowych sportowców bijących rekordy czy też startujących w zawodach o najlepsze trofeum, dlatego też ta marka ma uznanie również pośród amatorów. 

POC Fornix – czym się wyróżniają te kaski? 

Kaski POC Fornix, stanowią połączenie nowoczesnej technologii z estetycznym, oszczędnym designem, który charakteryzuje wymienioną markę. Kaski te posiadają doskonale wentylowaną skorupę z opcją dokładnego dopasowywania rozmiaru, dzięki temu zwiększeniu ulega bezpieczeństwo i komfort. POC Fornix, odznaczają się także niską wagą 420g, którą osiągnięto za sprawą połączenia technologii EPS/in-mold z aramidowymi mostkami, za sprawą czego powstała odporna na uderzenia i wytrzymała skorupa.