Hamak turystyczny – jak dokonać jego wyboru?

Chociaż to, w jaki sposób działa hamak, pozostaje niezmienne od lat, ewolucji podlegały pewne detale. Pierwsze hamaki turystyczne powstawały ze sznurka, który przypominał rybacką sieć. Dzisiaj rozwiązań jest znacznie więcej. W poniższym artykule, postaramy się odpowiedzieć na pytanie o to, jak wybrać hamak turystyczny.

Na co zwrócić uwagę wybierając hamak turystyczny?

hamaki

Firmy produkujące hamaki, starają się dopasować je do wybranego sposobu użytkowania. Czym więc wyróżniają się modele, które mają posłużyć fanom outdoorowej aktywności?

Na co trzeba zwracać uwagę podczas zakupu, aby zyskać pewność, iż nasz hamak sprawdzi się bardzo dobrze w realiach turystycznych?

  • niewielkie gabaryty i mała waga – hamak winien być lekki i nie zajmować zbyt dużo miejsca po złożeniu. W przeciwnym wypadku zniechęci do siebie podróżników górskich,
  • spora wytrzymałość – używanie podczas trasy, zwijanie, rozkładanie, jak i pakowanie – to warunki, które sprzyjają zdecydowanie szybszemu zużywaniu. Dlatego też hamaki wykonywane z niezbyt dobrych jakościowo surowców, nie zrobią raczej kariery w turystyce. Firmy outdoorowe, do uszycia hamaków starają się wykorzystywać materiały mające zwiększoną odporność (poliester czy też nylon),
  • łatwość z jaką można rozłożyć hamak – przygotowując sobie miejsce do spania po tułaczce całodniowej, trzeba także brać pod uwagę swoje zmęczenie. Szybki oraz intuicyjny sposób instalacji takiego rodzaju sprzętu, może zapobiec nerwowej sytuacji.