Czym jest rower 20 cali z przerzutkami?

rower 20 cali z przerzutkami

Z punktu widzenia rodzica, 20 calowy rower dla chłopca to pierwszy jednoślad, który jest używany przez dziecko „na poważnie”. Nie jest to żadna trójkołowa zabawka, która ma uczyć malucha poczucia równowagi, lecz pełnowymiarowy rower, który może mieć bardzo zróżnicowaną geometrię.

Rower dla początkujących

Tak naprawdę, rower dla chłopca 20 cali to naturalny i optymalny wybór dla dziecka. Posiada on już wszystkie podstawowe funkcje, a także kompletny zestaw przerzutek. Może być on też wyposażony w komplet dodatkowych akcesoriów, takich jak licznik rowerowy lub bidon. Niektóre 20 calowe rowery są zaprojektowane w ten sposób, by za ich pomocą można było poruszać się po naprawdę trudnych i wymagających torach (https://www.erowery.pl/m/90015/dla-dzieci-browerkib-20-wiek-5-8-lat). Jest to więc model przeznaczony dla dzieci, które już potrafią jeździć i które chcą się w tej sztuce doskonalić.

Ile cali wybrać?

rower 20 cali z przerzutkami

Wielu rodziców wskazuje, że rower 20 cali z przerzutkami to nie jedyny wybór dla dziecka. Jest w tym trochę racji. Dziś, gdy dzieci są zdecydowanie wyższe niż jeszcze kilkanaście lat temu, coraz więcej rodziców stawia na modele 24 calowe. Tutaj kwestią otwartą pozostaje sama budowa anatomiczna dziecka, gdyż to od niej zależy, czy maluch „poradzi” sobie z tak dużymi kołami. Warto tutaj zwrócić uwagę na odległość, jaka dzieli stopy od krocza, dziecka. Na jej podstawie można wywnioskować, czy 24 calowy rower jest odpowiedni dla 7 – 8 latka.

Profesjonalna pomoc

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka nie powinien być dokonywany samodzielnie. Warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, którzy doradzą zakup określonego modelu. Nie musi być to od razu najbardziej „wypasiony” rower. Wręcz przeciwnie – najlepiej, jeśli będzie to konstrukcja przeznaczona dla osób początkujących, które już potrafią samodzielnie poruszać się na rowerze.

A tak na marginesie, to każdy rower (niezależnie od rozmiaru) zapewni dziecku mnóstwo frajdy.