Trekkingi męskie – jakie należy wybrać przed wycieczką w góry?

trekkingi męskie

Zaraz przed wyjazdem w góry pojawia się dylemat, czy niezbędne będą buty trekkingowe, czy turystyczne. A może wystarczą zwykłe buty sportowe? Najkrótsza możliwa odpowiedź to: trekkingi męskie nie są obowiązkowe, ale zaleca się je. W przypadku trudnych oraz długich wędrówek warto wybrać buty, które odpowiednio chronią stopy i są wygodne do pokonywania długich kilometrów podczas pieszej wyprawy.

Odpowiednie buty do chodzenia po górach

Obuwie trekkingowe to chyba najważniejszy element wyposażenia, na którym powinno się skupić przed wyprawą wspinaczkową, bez względu na to, czy jest to łatwa, czy trudna trasa. Właściwy wybór zależy od tego, do czego dokładnie potrzebuje się butów. Lekkie z niskim krojem, są idealne do wielu aktywności, takich jak szybkie, jednodniowe wędrówki. Jednak nosząc cięższy plecak w trudnym i nierównym terenie, warto zabrać ze sobą coś, co zapewni większe wsparcie. Na przykład można wybrać buty o średnim lub wysokim kroju. Przy wyborze butów należy również wziąć pod uwagę parametry techniczne, zwłaszcza jeśli ktoś planuje wspinać się po poręczy. W górach obowiązkiem jest posiadanie butów, które są wygodne na długie trasy i zapewniają odpowiednią ochronę dla stóp. Muszą być również trwałe, wodoodporne oraz lekkie. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się wybór jak najlżejszych i najwygodniejszych butów zapewniających wsparcie i stabilność, które są najważniejsze do uprawiania turystyki pieszej lub wspinaczki górskiej.

trekkingi męskie

Trekking męskie – dlaczego warto je nosić?

Planując wyjazd w góry, warto wziąć pod uwagę kondycję i wcześniejsze doświadczenia z wędrówkami. Warto znaleźć but, który jest stabilny i zapewnia wsparcie w każdym terenie. Trekkingi męskie są w stanie zapewnić właściwą ochronę stóp i kostek na nierównych oraz kamienistych szlakach. Występują one w średnich i wysokich krojach, które często mają sztywną podszewkę. Wyższe cholewki pomagają również utrzymać stopy suche w błocie, deszczu lub śniegu i często mają grubsze, bardziej ochronne podeszwy, które zapobiegają odczuwaniu kamieni i lodu pod stopami.