Kurtka Patagonia Torrentshell 3L – gwarancja bezpieczeństwa

patagonia torrentshell 3l

Planując wycieczkę w góry, trzeba pamiętać, że w tego typu miejscach aura potrafi bardzo szybko się zmieniać. Dlatego wyruszając na szlak nawet w piękny słoneczny dzień, warto zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową, która dobrze zabezpiecza przed przykrymi niespodziankami ze strony kapryśnej przyrody i nie będzie wywoływać dodatkowego dyskomfortu podczas przemierzania wyczerpującej trasy. Godnym uwagi produktem z tej kategorii jest lekka kurtka Patagonia Torrentshell 3L. 

Czym cechują się kurtki Patagonia Torrentshell 3L?

Kurtki Patagonia Torrentshell 3L są w pełni przeciwdeszczowe dzięki zastosowaniu trójwarstwowej membrany. Chronią również przed wiatrem, dlatego można ubierać je w chłodne dni, w które nie pada. Zostały również wyposażone w dodatkowe elementy poprawiające komfort użytkowania tj.:

  • delikatna dla skóry trykotowa podszewka,
  • regulowany kaptur z laminowanym daszkiem zapobiegający spływaniu deszczu po twarzy, możliwy do ukrycia w razie potrzeby,
  • otwory pod pachami zapewniające prawidłową cyrkulację powietrza,
  • dwie boczne kieszenie do schowania niezbędnych drobiazgów,
  • zamek błyskawiczny chroniony patką,
  • mankiety regulowane za pomocą rzep, które chronią przed dostaniem się do rękawów wody czy chłodnego powietrza,
  • wodoodporne wykończenie DWR zapobiegające namoknięciu materiału z zewnątrz.

Ponadto kurtki tej marki cechują się odpornością na przetarcia i gwarantują swobodę ruchów w czasie wędrówek – https://www.polarsport.pl/kurtka-patagonia-torrentshell-3l-women-s.html.

patagonia torrentshell 3l

Patagonia Torrentshell 3L – wyrób ekologiczny i odpowiedzialny społecznie

Warto również wiedzieć, że kurtki Patagonia Torrentshell 3L są wytwarzane z poszanowaniem praw natury, co jest bardzo ważne dla osób kładących nacisk na dobrostan przyrody, którymi niewątpliwie są miłośnicy wycieczek terenowych. Do ich produkcji wykorzystuje się nylon pochodzący w stu procentach z recyklingu np. sieci rybackich wyławianych podczas oczyszczania mórz i oceanów z zalegających w nich śmieci. Po ich przetworzeniu otrzymuje się ekologiczne nici nylonowe w pełni zdatne do uszycia dobrej jakości odzieży. Ponadto wytwórca kurtek należy do ruchu Fair Trade skupiającego przedsiębiorców szanujących prawa pracownicze na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji oraz kierujących się zasadami zrównoważonego rozwoju.