Jak wybrać rękawice Everlast?

rękawice Everlast

Bardzo prosty poradnik jak dobrać rękawice bokserskie do rodzaju wykonywanej pracy – praca na worku, sparingi czy zawody.

Jak dobrać rozmiar rękawic bokserskich?

Codziennie dostajemy pytania, jak dobrać rozmiar rękawic bokserskich? Jest to prawdopodobnie najbardziej podstawowe pytanie, przejdźmy do niego w szczegółach. Jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie potrzebujesz jednej pary rękawic do wszystkiego (praca na worku, sparingi). Jeśli jesteś zawodowym bokserem, potrzebujesz rękawic bojowych. Rozmiar i rodzaj rękawic bokserskich zależy od wagi użytkownika i celu użytkowania.

Rodzaje rękawic bokserskich:

Treningowe rękawice bokserskie

Prawie każdy bokser ma parę rękawic, których używa do wszystkich swoich celów treningowych. Kiedy pójdziesz do sklepu bokserskiego, zobaczysz mnóstwo opcji. Jedyną rzeczą, którą musisz zrozumieć jest to, czy potrzebujesz rękawic bokserskich do treningu czy do walki. Generalnie rękawice Everlast link treningowe mogą być używane zarówno do sparingów treningowych jak i do uderzeń w worki . Rozmiar rękawic bokserskich jest mierzony w ich wadze lub uncjach. Istnieją rękawice wadze od 6 do 20 uncji.

rękawice Everlast

Rękawice bokserskie do sparingów

Zazwyczaj są to bokserskie rękawice treningowe z dodatkową wyściółką na powierzchni uderzenia, która chroni przeciwnika przed kontuzjami. Bez względu na wagę, często trenujesz z co najmniej 16 rękawicami bokserskimi OZ, jeśli ważysz więcej niż 60 kg. W tym przypadku teoretycznie można sparować z 14 uncjowymi rękawicami, ale jeśli przygotowujesz się do zawodów, 16 uncjowe rękawice i tak są lepsze. Jeśli ważysz więcej niż 75 kg, twoim wyborem są rękawie o wadze co najmniej 18 uncji.