Jak wybrać najlepszy rower na lato?

Specialized

Wybór roweru to trudna decyzja, którą zawsze warto dobrze przemyśleć, ponieważ to właśnie od niej zależy późniejszy komfort prowadzenia a także dobre dopasowanie do potrzeb użytkownika. Aby zdecydować się na najlepszy wariant zawsze warto dokonać wstępnego porównania marek oraz modeli rowerów. W jaki sposób to zrobić? Które aspekty warto mieć na uwadze w pierwszej kolejności?

Zastosowanie roweru

To jedna z najważniejszych kwestii o których warto pamiętać przy zakupie. Inny rodzaj pojazdu zastosuje bowiem osoba, która zamierza użytkować pojazd w mieście, a zupełnie odmienne potrzeby będą mieć osoby lubiące wycieczki rowerowe po lesie. Odmienna nawierzchnia czy  nachylenie terenu to tylko niektóre cechy, które warto mieć na uwadze. Niezwykle ważna jest także marka roweru. Ponieważ obecnie w sprzedaży wybór pojazdów jest naprawdę duży liczą się przede wszystkim cechy funkcjonalne pojazdu. Specialized (tutaj) to marka z doświadczeniem, która posiada wysokiej jakości rowery przeznaczone do różnego rodzaju jazdy, dlatego jest cenione przez wielu użytkowników. Jest ona polecana nawet przez koneserów jazdy, którzy często posiadają wysokie wymagania. Warto dodać także kilka słów o wytrzymałości, solidności oraz trwałości części jakie oferują części pochodzące od tego producenta.

Co tak naprawdę ma znaczenie przy wyborze?

  • wysokość ramy oraz materiał z jakiego jest ona wykonana (najlżejsze są ramy aluminowe)
  • wygodne siodełko zapewniające komfortową pozycję w czasie jazdy
  • obecność przerzutek oraz płynność ich pracy
  • grubość, wielkość oraz szerokość opon a także bieżnika
  • wysokość kierownicy (oraz koszyka i bagażnika, szczególnie w przypadku rowerów miejskich) oraz możliwość jej regulacji
  • obecność błotników (jest to bardziej istotne w rowerach górskich i wyczynowych)
  • jakość hamulców przednich oraz tylnych oraz prędkość ich działania