Akcesoria przydatne podczas jazdy rowetrm – jakie wybrać?

siodełko żelowe

Jazda na rowerze to bardzo dobry sposób na to, aby zadbać o swoją kondycję oraz aktywnie spędzić czas. Rower musi być dopasowany do nawierzchni, po której będziemy się poruszać. Nie możemy zapomnieć także o odpowiednich akcesoriach takich jak odzież, czy plecak rowerowy. Jakie akcesoria są niezbędne?

Jak się ubrać na rower?

Gdy planujemy podróż rowerową dłuższą niż 30 minut, zwykła bawełniana koszulka oraz spodenki nie będą wystarczające. Zazwyczaj podczas jazdy pocimy się, dlatego po przejechaniu kilku kilometrów możemy zacząć odczuwać dyskomfort związany z tym, że nasze ubrania będą mokre. To dlatego w tym wypadku odzież termoaktywna to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jest przewiewna i szybkoschnąca. Jeżeli chodzi o spodnie rowerowe, można wybierać spośród modeli z wkładką lub bez. Te pierwsze to dobry wybór, gdy wsiadamy na rower po dłuższym czasie, lub wybieramy się w dalszą trasę.

Plecak rowerowy

Kolejna ważna sprawa to plecaki na rower, które muszą zapewniać wygodę, a jednocześnie być w stanie pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy przydatne w podróży (https://www.dobrerowery.pl/plecaki). Duże znaczenie będzie miała liczba kieszeni oraz skrytek, które pozwolą na dobre wykorzystanie przestrzeni. Plecak na rower musi być dobrze wyprofilowany, powinien być wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów, dzięki temu będzie służył przez lata.

plecaki na rower

Oświetlenie rowerowe

Bardzo ważnym elementem wyposażenia rowerowego jest również oświetlenie. Na drodze powinniśmy być dobrze widoczni, dlatego lampa rowerowa przednia i tylna to podstawa. Poza tym warto zdecydować się na odblaski, które dodatkowo zwiększą nasze bezpieczeństwo po zmroku. Oświetlenie powinien posiadać każdy i to bez względu na to, czy z roweru korzystamy sporadycznie, czy jeździmy na nim regularnie. Bezpieczeństwo zawsze powinno być dla nas na pierwszym miejscu.