Rowery elektryczne od Haibike

Haibike

Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem rowerów i części do nich stawiają obecnie na rowery elektryczne. To one zdominowały ostatnio rynek nowych jednośladów. Znany niemiecki producent Haibike również sprzedaje rowery elektryczne, które charakteryzują się świetnymi osiągami.

Elektryczny trekking Haibike

Projektanci w fabryce Haibike postanowili zrobić coś nietypowego i połączyli trekking z rowerem full-suspesion. Jest to model Adventr FS 8, który charakteryzuje się pełną amortyzacją przy zachowaniu praktyczności. Jego silnik może pracować, nawet gdy trzeba podprowadzić rower pod górę. Jest to opcja Walking, która działa do 6 km/H. Rower obsługiwany jest przez manetkę z czytelnym wyświetlaczem, który wskazuje zasięg, naładowanie baterii, prędkość oraz stopień aktualnego doładowania. Sterowanie jest bardzo proste, szczególnie w trybie automatycznym. Jazda jest płynna i lekka, a komputer sam dobiera odpowiednią moc zależną od ukształtowania terenu. Pobiera informacje o sile pedałowania, prędkości, obrotu korby i nachylenia jednośladu z dokładnych czujników. 

Rower typu Full na baterie 

Haibike stawia na silniki elektryczne w swoich rowerach. Szczególnie dopracowane są jednostki Yamahy w jednośladach z pełną amortyzacją. Osiągają one nawet 80 Nm i wyposażone są w trwałe i pojemne akumulatory. Modele serii AllMtn są bestsellerami. Nazwa to skrót od przeznaczenia roweru – All Mountain. Maszyny te dzięki swojej charakterystyce potrafią pomagać nawet w najtrudniejszym terenie. Pokonywanie stromych wzniesień to bułka z masłem. Napęd działa cały czas do prędkości 25 km/h i jest przekazywany przez mocny łańcuch, który obsługuje 12 biegów. Jeden blat w korbie w zupełności wystarcza do codziennej jazdy. Lekką konstrukcję zapewniają komponenty wyprodukowane z carbonu.