Oryginalne sakwy rowerowe – na jaki system mocowania postawić?

sakwy rowerowe

Przeglądając dostępne na półkach sakwy rowerowe warto zwrócić uwagę n mechanizm mocowania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Najpopularniejszym sposobem przytwierdzania sakw do roweru jest oczywiście mocowanie na tylnym bagażniku, ale jak łatwo się domyślić nie jest to jedyne rozwiązanie.

O czym należy pamiętać?

Większość dostępnych sakw rowerowych przystosowanych jest do niemal wszystkich rodzajów bagażników rowerowych. W razie problemów niezbędne jest dokupienie modeli z dodatkowymi linkami i specjalnymi umocnieniami. Coraz większą popularność zdobywają sakwy, które mocuje się bezpośrednio do przednich kół lub kierownicy. W tym pierwszym przypadku niezbędne jest dokupienie przedniego bagażnika.

Jakość mocowań ma znaczenie

Wybierając sakwy rowerowe należy zwrócić uwagę nie tylko na to, gdzie będą one zamontowane, ale również na to, czy system mocowania jest solidny. Najlepszym wyborem są oczywiście systemy wykonane ze stali. Jeżeli chodzi o zaczepy, to powinny być one umieszczone nie tylko u góry, ale również u dołu. W ten sposób będzie można zapobiec kiwaniu się torby na boki w trakcie jazdy. Nowoczesne sakwy rowerowe coraz częściej wyposażone są w zaawansowany system regulowania haków. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można zamocować sakwy praktycznie pod każdym kątem.

sakwy rowerowe

Dodatkowe elementy

Sakwy coraz częściej wyposażone są w elementy odblaskowe, których głównym zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Odblaski najczęściej naszywane są na sakwy w formie pasków, które zapewniają doskonałą widoczność nawet do 600 metrów. Przydać mogą się także dodatkowe uchwyty do przenoszenia i funkcjonalne szelki. Dzięki temu rozwiązaniu w każdej chwili można odpiąć sakwy od roweru i w wygodny sposób założyć je na ramię. Sakwy mogą posiadać także dodatkowe kieszenie na drobiazgi.