Wybieramy rowerek dla naszej pociechy

Wybór roweru dla dziecka wbrew pozorom wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Niewątpliwie warto przed zakupem takiego sprzętu zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Dzięki temu dziecko będzie mogło cieszyć się z prezentu przez długi czas. Żeby tak się jednak stało trzeba wcześniej dokonać dogłębnej analizy.

Na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych parametrów jest rozmiar ramy i kół w rowerku dziecięcym tego typu. Im starsze jest dziecko, tym rozmiary powinny być większe. Przykładowo odpowiedni rower dla 3-latka powinien mieć koła 12 cali. Jeśli chodzi natomiast już o nastolatków, to w tym przypadku są to już koła 26 calowe. Widać więc zdecydowanie tę różnicę, którą warto wziąć pod uwagę. Rozmiar i wielkość jest niesłychanie istotny, gdyż jeśli zostanie dobrany nieprawidłowo to taki prezent po prostu będzie zupełnie nie trafiony. Trzeba mieć również świadomość, że dzieci w danym wieku również bardzo różnią się pod względem wzrostu, dlatego też należy brać pod uwagę inne parametry. Istotna jest tu chociażby długość nogi mierzona po jej wewnętrznej stronie od kroku. 

Inne, ważne parametry

Niewątpliwie, należy również zwrócić uwagę na możliwości fizyczne dziecka, któremu służyć ma taki rower. Kluczowa jest tu więc waga takiego sprzętu. Szczególnie na tych pierwszych etapach życia ta kwestia odgrywa dużą rolę z tego względu, że dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że im lżejszy jest rower, tym łatwiej nim kierować. Jeśli chodzi o wagę to niesłychanie ważny jest w tym przypadku sam materiał. Ramę zazwyczaj wykonuje się ze stali lub też aluminium. Ponadto, rower nie powinien mieć żadnych dodatkowych elementów, które mogłyby go dodatkowo obciążać i tym samym sprawiać problemy dziecku. 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszy dla dziecka jest wygląd i design takiego roweru. Młode osoby chcą w pewien sposób się wyróżnić, dlatego też tak bardzo zależy im na tym, aby ich sprzęt był nietypowy i świetnie się prezentował w oczach pozostałych rówieśników. Warto więc, aby dziecko uczestniczyło w wyborze takiego roweru. To z pewnością pomoże uniknąć złego wyboru. Jeśli jednak rodzice chcą samodzielnie dokonać takiego zakupu, to warto, aby wcześniej zorientowali się jakie kolory, motywy czy postacie z bajek dziecko uwielbia. To zdecydowanie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Można również pokusić się o dodanie do roweru jakichś nietypowych gadżetów np. trąbki czy dzwonka, który z pewnością sprawi młodej osobie wiele radości i zadowolenia. 

Podsumowując, jak doskonale widać wszystkie wyżej wymienione rady mówią o tym, jak wybrać rower dziecięcy. Nie ulega wątpliwości, że jest to temat dosyć szeroki, gdyż istnieje wiele parametrów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie takiego sprzętu. Nie mniej jednak trzeba pamiętać również o indywidualnych preferencjach dziecka, ponieważ to właśnie jemu ma się najbardziej podobać ten prezent. Taka niespodzianka z pewnością zaowocuje dużą ilością zadowolenia i satysfakcji ze strony malucha.