Pewniejszy chwyt, czyli owijki rowerowe

Jak zapewnić sobie większe bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem? Zainwestować w różnego rodzaju dodatki, w tym między innymi w owijki rowerowe czy ochraniacze na buty. Dzięki temu poprawi się komfort jazdy, a także nasze bezpieczeństwo. Warto rozważyć taki zakup nawet dla rekreacyjnej jazdy.

Do czego służą owijki na kierownicę?

Mają one postać długiej taśmy, którą montuje się na naszej kierownicy. Zabezpieczona w ten sposób ta część roweru pozwoli nam znacznie lepiej i komfortowo podróżować tym wygodnym środkiem transportu. Jakie są jej główne zadania? Fabryczna kierownica często jest twarda i niewygodna, co jest szczególnie odczuwalne podczas długiej jazdy. Dłonie ślizgają się po niej, a nawet mogą pojawiać się nieprzyjemne odciski. Owijki rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/chwyty-i-owijki) chronią nasze dłonie zapewniając nie tylko znacznie pewniejszy chwyt, ale również zmniejszając odczuwanie drgań wywoływanych szybką jazdą lub po nierównym terenie. Jazda staje się więc znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza.

W jaki sposób założyć owijki na kierownicę?

Zazwyczaj wykonane są one z miękkich i przyjemnych w dotyku tworzyw sztucznych jak silikony czy panki. Zakładanie nowej najlepiej rozpocząć od odtłuszczenia kierownicy. Są różne techniki nawijania i zależy one od osobistych preferencji. Może to być zarówno od zewnątrz jaki i od wewnątrz. Koniec owijki rowerowej najlepiej zabezpieczyć specjalną taśmą, ale może to być również taśma izolacyjna.