Kupujemy nowe rowerowe siodełko

Każdy rower, podobnie jak samochód, musi co jakiś czas mieć wymieniane części. O ile zmiana rowerowych klocków hamulcowych, czy też pedałów nie stanowi dla nikogo specjalnego problemu, to już jednak kupienie nowego siodełka rowerowego często jest niemałą zagadką. Na szczęście jest to łatwiejsze, niż się wydaje.

Określ rodzaj posiadanego roweru

Na samym początku podczas szukania odpowiedniego rodzaju siodełka rowerowego, niezbędne jest określenie tego, jaki się posiada konkretnie rodzaj roweru. Jak bowiem wiadomo, na rynku istnieje ogromna ilość rowerów, począwszy od szosowych, po gravele, MTB, czy też downhill i wiele innych. Rowery te różnią się pomiędzy sobą nie tylko takimi elementami jak opony, koła czy też rama, lecz również właśnie siodełka rowerowe. Rodzi to potrzebę dobrania ich bardzo konkretnie do posiadanego roweru, ponieważ w innym wypadku, zwyczajnie się nie sprawdzą.

Wymiary siodełka rowerowego

Zupełnie osobną sprawą jest natomiast to, jakie się konkretnie potrzebuje wymiary siodełka rowerowego. W tym wypadku nie ma znaczenia czy będzie to siodełko rowerowe do trekkingu, szosy, czy też na rower górskiego. W każdym z tych modeli rowerów istnieje dość szeroki wybór siodełek pod względem parametrów dotyczących szerokości, długości, ale też i grubości. Szczególnie ten ostatni parametr jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie na nim popełnianych jest najwięcej błędów. Paradoksalnie lepiej kupić model cieńszy, ponieważ będzie znacznie wygodniejszy.