Kije narciarskie – kilka porad na początek

kijki leki

Leki kije narciarskie cieszą się dużą popularnością. Nie można jednak zapomnieć o tym, że istnieją różne rodzaje kijków narciarskich. Wszystko bowiem zależne jest od tego, z jaką dokładnie formą zjazdów ma się do czynienia. Nie tylko własne wymiary należy wziąć pod uwagę. Co więc należy wiedzieć o kijach narciarskich przed ich zakupem?

Kije do odpychania

Kijki Leki służyć głównie będą do odpychania się. Co to dokładnie oznacza? Wystarczy wytłumaczyć to na przykładzie narciarstwa biegowego. W tej formie zjazdów kije są bardzo długie. Służą one odpychaniu się od twardego podłoża. Co ważne — kije użytkowane są również jako asekuracja, dzięki czemu można się pewniej poczuć na stoku. Kijki do tego rodzaju biegu powinny sięgać do ramion. Mogą one być wyprodukowane z aluminium, jak również z włókna węglowego. Te drugie są zdecydowanie droższe, ale i też bardziej solidne.

kijki leki

Kije do narciarstwa zjazdowego

W przypadku narciarstwa zjazdowego kije Leki nie są użytkowane tak mocno, jak to jest w przypadku „biegówek”. W tym przypadku ma się do czynienia z kijami aluminiowymi. Cena za takie kije rozpoczyna się już nawet od 50 zł. Osoby bardziej wymagające mogą zdecydować się na wybranie poszczególnych kolorów. Jeżeli komuś na tym zależy, musi liczyć się z tym, że cena za takie kijki będzie zdecydowanie większa. Najdroższe są chyba wersje karbonowe, jeżeli chodzi o kije. Solidne, mogą być użytkowane przez bardzo długi czas. Aczkolwiek, kupno kijków zależne jest od indywidualnych preferencji narciarzy.