Jak wykorzystać rower crossowy zgodnie z przeznaczeniem? Jak jest zaprojektowany?

oświetlenie rowerowe USB

Rower crossowy to rower, który łączy w sobie elementy roweru szosowego, MTB i wyścigowego. Nazwa rower crossowy jest używana, ponieważ pierwotnie był on wykorzystywany w kolarstwie, a także w wyścigach przełajowych. Z czasem jednak potrzeby i oczekiwania rowerzystów uległy zmianie, a rower crossowy stał się pojazdem, który może być wykorzystywany przez cały rok.

Rower crossowy na cały rok

Rowery crossowe charakteryzują się uniwersalnością. To połączenie cech, które ułatwiają jazdę po szosie, górach czy szutrowej nawierzchni. Nic więc dziwnego, że są to bardzo często wybierane rowery do wycieczek turystycznych, ale także miejskich dojazdów do pracy po miejskich drogach. Choć rower crossowy łączy w sobie kilka typów rowerów jednocześnie, nie oznacza to, że powinniśmy w nim znaleźć wszystkie zalety – i wady – tych pojazdów.

rower crossowy

Rower crossowy, taki jak ten, to pojazd, który został stworzony specjalnie do poruszania się po mieście. Oznacza to, że łączy on w sobie doskonałe właściwości jezdne na drogach utwardzonych z dobrym zawieszeniem, które pozwala nam bez problemu jeździć po drogach nieutwardzonych. Roweru crossowego można używać zarówno do wycieczek po mieście, jak i do dłuższych wypraw i wycieczek po całej Polsce. Jeśli jednak chcemy wybrać się na wycieczkę po Europie, warto wybrać inny typ roweru, ponieważ rowery crossowe nie charakteryzują się bardzo dużą pojemnością bagażową.

Przykładowe zastosowania roweru crossowego:

-Wycieczki turystyczne po mieście;
-Dłuższe wycieczki po Polsce;
-Podróże do pracy.

Co wyróżnia projekt, jaki oferuje rower crossowy?

Rower crossowy to jednoślad, który został zaprojektowany i wyposażony do celów rowerowych cross country (przełajowych) i szutrowych w górach. Wyróżnia się mocną, lekką ramą, dużymi kołami i niską liczbą biegów. Amortyzowany widelec dobrze pochłania wstrząsy podczas jazdy po nierównym terenie.