Jak dobrać narciarskie kijki?

Kije narciarskie cieszą się sporym uznaniem zarówno wśród początkujących narciarzy, jak i doświadczonych zawodowców. Wybór idealnych kijków wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Trzeba postawić na doskonałą jakość i dobranie kija do swoich oczekiwań. Jak wybrać kijki na narty? O czym warto pamiętać podczas doboru? Gdzie znajdziemy najciekawsze produkty tego typu?

Kijki do nart

Mierzenie kijka odbywa się tak, że na początku obracamy go do góry talerzykiem, a następnie łapiemy tuż pod nim. Przedramię w tym wypadku, wraz z ramieniem powinno tworzyć prosty kąt. Dolna część kijka zostaje w warunkach śnieżnych wbita w śnieg. Różnice techniczne między kijkami nie są znaczące.

Aluminiowe modele nie kosztują wiele i bardzo dobrze się sprawdzają. Produkty z wyższej półki stawiają na lepiej wyprofilowaną rękojeść i są zrobione z bardziej elastycznych materiałów. 

Kije narciarski – szeroki wybór

Jeśli zdecydujemy się na zakup kijków w sklepie online, pomocna jest tabela doboru długości kijów na narty. Producenci dają nam do wglądu tabele, w których podawana są orientacyjne długości kijów przy danym wzroście. Nieco inną metodą obliczenia dobrania kija jest przemnożenie swojego wzrostu przez 0,7. Jeżeli mierzymy 178 cm, odpowiednim kijkiem dla nas będzie po zaokrągleniu 125 cm. 

Gdzie zakupimy kije narciarskie? Kijki narciarskie znajdziemy w wielu sklepach online ze sprzętem sportowym. Zimowe szaleństwo na stoku dzięki takim akcesoriom będzie bezpieczne i komfortowe dla każdego narciarza.